Ustawienia metodą Berta Hellingera

Co stoi za naszymi chorobami? Za niepowodzeniami w pracy, biznesie? Za nieudanymi związkami? Za każdą niechcianą przypadłością, za którą na nieprzychylny Los skwapliwie cedujemy odpowiedzialność?

Niektórzy nazywają to ukrytymi dynamikami. To siły, których źródło może tkwić w przeszłości, kilka pokoleń wstecz, a które potrafią mocno wpływać na nasze obecne życie działając na poziomie nieświadomym. Pojawiają się, gdy zakłócony zostaje pewien naturalny porządek w rodzinie, czy w innym systemie. Wszystko bowiem dzieje się z jakiejś przyczyny i w jakimś celu. Siły te funkcjonują, by nam o czymś powiedzieć, przypomnieć, coś zastąpić. Mogą być głosem tych, o których się nie pamięta i tego, co przeżyli. Doświadczonych przez nich traum, które nieprzepracowane, przenoszą się poprzez kolejne generacje rodziny. „Zobacz mnie” to najczęstszy głos, który chce w ten sposób przemówić.

Gdy cierpisz z powodu utknięcia – nie możesz podjąć decyzji, zmienić pracy – z kim, kto był przed tobą, pozostajesz w cichej, nieuświadomionej łączności, która nie pozwala pójść naprzód?

Gdy cierpisz z powodu choroby – czy nie dlatego, że ktoś, kto był przed tobą, doświadczył traumy – tragicznego zdarzenia, ogromnej straty? Nieprzeżyta trauma przenosi się przez pokolenia i teraz Ty płacisz za to zdrowiem.

Gdy masz długi – czy nie próbujesz spłacić czegoś z przeszłości, niekoniecznie swojej? Czyja praca nie została uszanowana i zapomniana, kto został puszczony z torbami? Kto został wysiedlony?

Gdy w Twojej rodzinie jest alkohol, popatrz na tego, który pije. Alkohol to często tęsknota za ojcem.

Gdy będąc kobietą czujesz, że w swoim związku to ty jesteś mężczyzną – popatrz, czy nie było w Twoim rodzie kobiet, od których przychodzi przekonanie „musimy być silne, bo na facetów nie można liczyć”. Być może musiały zacząć radzić sobie same, gdy chłop umarł albo poszedł na wojnę.

Być może wymieniłem tu to, czego właśnie doświadczasz. Być może to doświadczenie ma inną przyczynę. Warto pamiętać, że nie ma sztywnych schematów. Jeśli chce się dotrzeć do sedna, każdej historii należy przyjrzeć się osobno. Nic bowiem nie jest „generalnie”, a siłą Ustawień Systemowych jest wycofanie się z tego, co wiemy i otwarcie się na nowe doświadczenie, nową wiedzę. Dlatego Ustawienia Systemowe łamią przekonania, schematy i pozwalają dotrzeć do tego, co ukryte.

Zapraszam Ciebie na warsztat, podczas którego będzie można znaleźć swoją historię, swoje uwikłania i siły, które kierują Twoim życiem. Już samo odkrycie prawdy potrafi przynieść uzdrowienie. Daje możliwość podjęcia wewnętrznej decyzji o odejściu od dotychczasowego schematu i pójścia inną drogą.

Zapraszam Ciebie na warsztat, który pozwoli zacząć widzieć i szanować los tych, którzy byli przed nami i tego zobaczenia i szacunku potrzebują.

Zapraszam Ciebie na warsztat, który pomoże uwolnić się od cudzego losu i zacząć żyć swoim życiem.

 

28 czerwca 2019 r. godz. 18:30

Miejsce: Sopot

(Szczegóły miejsca warsztatu będą podane osobom, które się zapiszą)

Cena:

Ustawienie: 300 zł,

Obserwator: 20 zł

Zapisy wyłącznie przez SMS lub telefonicznie.

 

Kontakt

Adam Grono

tel. 601 130 255

 

 

Udostępnij
  •  
  •  
  •